همه نکات مهم در بررسی خودرو دست دوم + ویدیو

 

در بررسی خودرو دست دوم یادتون باشه که هر وقت خواستید خودروی دست دوم خریداری کنید آن را وقتی که موتور و کیربگس سرد است بررسی کنید. چون وقتی سرد و گرم هستند عملکرد متفاوتی دارند.

بررسی اجمالی موتور، گیربکس، روغن ها و تسمه ها

خوب اول با بررسی ظاهری موتور و گیربکس شروع میکنیم.

در شروع بررسی خودرو دست دوم ، اول از همه وضعیت روغن موتور رو بررسی میکنیم. در این خودرو چون روغن تازه است مشکلی دیده نمیشه.

تنها دلیلی که من روغن موتور رو در شروع بررسی خودرو دست دوم چک میکنم اینه که ببینم که رنگ روغن شیری یا کرم نشده باشه. چون این رنگ نشان میده که سرسیلندر مشکل داره و مایع خنک کننده وارد روغن می شه و خودرو به اصطلاح آب روغن قاطی میکنه.

اگر رنگ روغن تیره باشه دلیلی برای نگرانی نیست چون احتمالا روغن کهنه شده و باید تعویض بشه. پس روغن تاریک دلیلی بر خرابی موتور نیست.

سپس بهتره که مایع و درب مخزن ذخیره خنک کننده رادیاتور را بررسی کنیم. رنگ مایع خنک کننده باید شفاف و بدون فضولات باشه. اگر رنگ کرم یا شیری بود یعنی روغن با خنک کننده مخلوط شده.

سپس در بررسی خودرو دست دوم ، درب رادیاتور و مخزن سرریز را بررسی میکنیم و اگر مایع رنگ شیری داشت یعنی خنک کننده با روغن مخلوط شده و سرسیلند و موتور مشکل دارند. خیلی مهمه که هر دوی اینارو بررسی کنیم چون اگر فقط یک نشتی جزئی باشه میتونن مشکل رو با تمیز کردن درب ها و پر کردن مخزن با مایع خنک کننده مخفی کنند.

سپس باید روغن گیربکس رو با استفاده از اهرم روغن مخصوص گیربکس بررسی کنیم. روغن گیربکس تازه معمولا رنگ صورتی داره و هر چی کهنه تر میشه تاریک تر میشه. در این خودرو قهوه ای تیره شده که کاملا عادی است. اما اگه این رنگ تیره همراه با بوی خیلی بدی بود نشان دهنده وجود مشکل در داخل سیستم گیربکس و کلاچ است و باید به سرعت تعمیر شود.

سپس درب روغن موتور رو بررسی میکنیم. در بررسی این درب اگر رنگ شیری یا کرم مشاهده کردین، نگران نباشین، طبیعیه. اما اگر رسوب های زیادی در این درب دیدید یعنی سرویس های خودرو سر وقت انجام نشده و شاید مشکلی در موتور وجود داشته باشه.

سپس مخزن های روغن ترمز و روغن سیستم هیدرولیک رو بررسی میکنیم تا مطمئن شیم که مایع شفاف و بدون فضولات معلق باشه. روغن ترمز معمولا مشکلی نداره اما اگر روغن هیدرولیک خودرو کثیف و تیره بود یعنی مشکلی در سیستم فرمان پذیری و هیدرولیکی خودرو وجود داره و باید تعمیر بشه.

سپس باتری و قطب های اونو بررسی میکنیم و اگر رسوب زیادی روی قطب ها باشه یعنی باتری کهنه شده یا کلا تمام شده. در این خودرو باتری کلا تمام شده.

در ادامه بررسی خودرو دست دوم باید تسمه های دینام و غیره را چک کنیم. برای بررسی تسمه به سطح مقطع داخلی آن نگاه کنید تا مطمئن شوید که سالم و بدون پارگی یا خردگی باشه.

سپس باید بپرسید که تسمه تایم خودرو کی تعویض شده و آیا کهنه شده و باید تعویض بشه یا نه. چون اگه تسمه تایم شما به مشکل بخوره پیستون ها و سرسیلندر موتور دچار مشکل میشه و شاید مجبور بشید موتور را تعویض کنید.

بررسی تایر های خودرو

خوب حالا بررسی موتور و گیربکس رو تموم کردیم و وقتشه که تایر های خودرو را بررسی کنیم.

تایرها معمولا گرانقیمت هستند و در بررسی تایر نباید فقط میزان آج های آن را ببینیم چون شاید آج ها خوب باشند اما تایر مشکل دار باشد.

خوب اول همون آج ها رو چک میکنیم که در همه طرف های تایر یکسان خورده شده باشه. همینطور زیر تایر که با زمین در تماس هست رو هم چک کنید.

برای چک کردن تایر، دستانتان را به نرمی روی تایر از هر دو طرف بکشید. دستان شما باید نرم و به راحتی روی تایر کشیده شود.

اگر پستی بلندی یا چیز غیر معمولی حس کردید نشان دهنده مشکل در تایر یا سیستم تعلیق خودرو می باشد.

حال اگر دستان شما موقع لمس و کشیدن روی تایر به آج ها گیر کند (منظورم اینه که وقتی دستتان را روی تایر میکشید، اگر دستان شما روی اکثر آج ها گیر کند و به دست شما اجازه حرکت ندهد) معنیش اینه که محور یا شُک گیر ها دچار مشکل هستند و تایر در دست انداز ها بیش از حد بالا پایین میرود که باعث زخم شدن آج های تایر می شود.

بررسی خودرو دست دوم در حالت روشن

خوب حالا میخواهیم در موقع روشن بودن خودرو، موتور و گیربکس را تست کنیم.

اول سوییچ خودرو را در حالت برق قرار دهید و از این اطمینان حاصل کنید که چراغ چک موتور، ایربگ ها و ای بی اس روشن شود.

سپس خودرو را استارت میزنیم تا روشن شود.

وقتی موتور روشن است حواستان به صداهای کلیکی یا تق تق یا امثال اینها باشد که نشان ایراد در خودرو می باشد.

سپس پدال گاز را فشار میدیم تا دور موتور بالا رود و صدای خودرو را بررسی میکنیم. با توجه به صدا، این خودرو مشکل موتوری ندارد.

سپس وارد خودرو می شویم، پا را روی پدال ترمز گذاشته و دنده ها را با ۲ ثانیه فاصله تعویض کرده و تکرار می کنیم.

در موقع دنده عوض کردن به صدای گیربکس دقت میکنیم و مطمئن می شویم که تعویض دنده ها نرم و بدون تق تق یا تکان خوردن خودرو عوض شود. اگر پیش آمد نشان ایراد در گیربکس یا نگه دارنده آن است.

در هر حال ما در موقع بررسی خودرو دست دوم تعویض دنده سفت نمیخواهیم. تعویض دنده های خودروی اتوماتیک را به این صورت انجام دهید: دنده عقب – دنده پارک – دنده خلاص – دنده حرکت – دنده خلاص – دنده عقب – دنده پارک

بررسی کامپیوتر و سیستم مانیتورینگ خودرو

خوب حالا به قسمت بعد میرسیم یعنی چک کردن کامپیوتر و سیستم مانیتورینگ خودرو

برای این کار نیاز به یک دستگاه دیاگ داریم که خیلی گرون هم نیستند شما میتونین با ۲۰۰ تومن یدونه تهیه کنین و یک عمر استفاده کنین. نکته مهم اینه که دستگاهی که خریداری میکنین حتما قابلیت مانیتور کردن احتراق خودرو + چک کردن کد های سیستمی خودرو را داشته باشه.

حالا دستگاه دیاگ را به سوکت کامپیوتر خودرو دست دوم متصل میکنیم. کار کردن با این دستگاه ها خیلی ساده است.

با استفاده از دستگاه دیاگ، شما اول باید کد های برنامه نویسی شده در خودرو را چک کنید. وقتی که چک کد ها تمام بشه نتایج رو بهتون نشون میده که برای این خودرو میبینیم که مشکلی نداریم.

خیلی مهمه که این مرحله رو انجام بدین و کد ها رو بررسی کنید چون ممکنه با تزریق کد اضافی هیچ وقت چراغ چک موتور شما روشن نشه که خود بعدا دردسر ساز میشه.

در ادامه بررسی خودرو دست دوم باید سیستم احتراق خودرو و میزان آن را چک کنیم. برای اینکار از همین دستگاه دیاگ استفاده می کنیم.

نکه مهم در بررسی این قسمت اینه که بعضی اوقات اگر کد کامپیوتر رو ریست کنید یا اینکه باتری خودرو تعویض بشه. بعضی از آمار ها به صورت “ناتمام” درخواهند آمد که با حرکت خودرو در مسافتی چند کیلومتری این آمار ها درست خواهند شد.

بعضی از اوقات وقتی چراغ چک موتور روشن می شود می تواند از مشکلات کامپیوتر و سیستم مانیتورینگ آن و یا کد های کامپیوتر باشد که با اسکن و ریست کردن کد یا حتی با قطع و وصل کردن باتری خودرو، این مشکل حل شود.

پس اگر به این موارد برخوردید قبل از فروش یا خرید، بررسی خودرو دست دوم رو به صورت کامل انجام بدین.

حال اگر تعدادی از آمار به صورت ناتمام بود بهتره از صاحب خودرو بپرسید که دلیل این چیست و آیا کامپیوتر و یا باتری خودرو اخیرا دستکاری شده یا نه.

بررسی بدنه، شاسی و رنگ خودرو

حالا بدنه خودرو و شاسی آن را مورد بررسی قرار میدهیم تا مطمئن شویم که خودرو تصادف شدیدی نکرده باشد.

من اول همیشه فاصله بین کاپوت و گلگیر رو بررسی میکنیم و مطمئن میشم این فاصله در ابتدا، وسط و آخر یکی باشه. بعدش بالا و پایین آنها را بررسسی میکنیم تا مطمئن بشم که یکی از دیگری بالاتر نباشه و اختلاف ارتفاع نداشته باشند.

همین کار رو برای همه نقاطی که فضای خالی بین ۲ تا قطعه بدنه رو دارند انجام میدهیم.

در سپرهای امروزی چون بیشتر پلاستیکی هستند و مردم همیشه عقب و جلو ماشینشون رو به اینور اونور میزنند، اگر فقط کمی اختلاف سطح داشتند مشکلی ندارد و سالم است.

خوب حالا چرخ رو صاف میکنیم و از بالای گلگیر به آن نگاه میکنیم تا مطمئن بشیم که اختلاف سطح یا برآمدگی ای نداشته باشد.

سپس فاصله بین تایر و بدنه را در جلو و عقب هر تایر بررسی میکنیم تا مطمئن شیم که این فاصله ها یکسان است.

خوب سپس تمام خطوط طراحی بدنه را چک میکنیم که باهم همسطح باشند

تجربه من نشون داده برای بررسی خودرو دست دوم به صورت دقیق، ۳۰ تا ۴۰ درجه از پشت به ماشین نگاه کنید تا بیشترین دید را داشته باشید و مشکلات بدنه را راحت تشخیص بدید. با نگاه کردن از این زاویه خوردگی ها بدنه، نقاط صاف کاری شده و فاصله بین قطعه های بدنه بهتر قابل تشخیص است.

به طور مثال این فاصله بین در جلو و عقب کمی تفاوت سطح داره. حالا در رو باز میکنیم و شماره شاسی رو میخونیم.

میبینیم که شماره شاسی در با خودرو یکی است پس تصادفی که شده انقدر بد نبوده که در باید تعویض میشده. پس میشه ازش گذشت کرد.

در ادامه بررسی خودرو دست دوم ، پروفیل ساپورت کاپوت رو چک میکنیم. نکته اینه که اگر تصادف شدیدی از جلو داشته باشه که این ساپورت باید صاف میشده، خیلی سخت میشه پنهانش کرد و حتما قابل دیدن خواهد بود.

سپس نقاط جوش رو بررسی میکنیم و مطمئن میشیم که در هر ۲ طرف یک شکل و کارخانه ای باشه.

سپس پیچ و مهره های کاپوت رو بررسی میکنیم. و چون این پیچ ها رنگ می شوند، اگر پیچ ها باز شوند رنگ پیچ زخمی شده و به سادگی قابل مشاهده خواهد بود.

سپس شماره شاسی های شاسی و کاپوت را چک میکنیم و مطمئن میشویم که با شماره شاسی خودرو یکی باشد. بهتر است در تمامی مراحل بررسی خودرو دست دوم این شماره شاسی را چک کرده و از یکسان بودن آن اطمینان حاصل کنید.

سپس همین کار ها را برای صندوق عقب خودرو انجام می دهیم یعنی نقاط اتصال، چوش و پیچ های صندوق را در هر ۲ طرف بررسی می کنیم.

سپس همین کار را برای زاپاس و قسمت های اطراف آن انجام می دهیم تا مطمئن شویم اتصالات کارخانه ای باشد.

سخن آخر

این مطلب به صورت مختصر و مفید در مورد بررسی خودرو دست دوم در حالت ایستاده می باشد.اما برای تست رانندگی یادتون باشه که بهترین روش تست کردن خودرو موقعی است که موتور و گیربکس سرد باشند و حرکت به صورت آرام آغاز شود.

وقتی حرکت میکنید حتما دنده ها را آرام عوض کنید و هر تعویض را حس کنید و همین کار را برای کم کردن سرعت انجام دهید و مطمئن شوید که تعویض دنده ها نرم و بدون تق و توق انجام شود.

سپس وقتی موتور و گیربکس گرم شد کمی بیشتر سرعت بگیرید و دوباره تمام دنده ها را چک کنید. ترمز و فرمان گیری خودرو را بررسی کنید

بهتره که پدال گاز را تا ته فشار ندهید چون بعضی اوقات این کار یه سری از مشکلات خودرو را پنهان میکند.

در آخر باید بهتون بگم که بررسی خودرو دست دوم فقط به ظاهر و تصادف نداشتن و این چیزا نیست. باید تمامی قطعات مصرفی و غیر مصرفی چک شوند.

بررسی خودرو دست دوم به صورت کامل میتونه شما رو از دردسر و هزینه تعمیر و … در آینده راحت کنه.

 

امیدوارام از این مطلب در مورد نحوه بررسی خودرو دست دوم استفاده کرده باشید و یادتون نره که نظرتون رو به ما بگید. مرسی

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست