سوالات متداول در مورد شرکت اعتمادگستر و فعالیت آن

شرکت اعتمادگستر چه فعالیتی انجام می دهد؟
شرکت اعتمادگستر چه محصولاتی را توزیع می کند؟
قطعات چه خودروهایی توزیع می شود؟
تفاوت خرید از اعتمادگستر با بازار سنتی چیست؟
ارسال قطعات خریداری شده به چه صورت می باشد؟
شرایط تسویه به چه صورت است؟
پرونده مشتری چیست؟
آیا به استادکاران هم می فروشید؟
آیا قطعات توزیعی همراه با اشانتیون خواهند بود؟
فروش حضوری به چه صورت انجام می شود؟
نمایش نمونه قطعه به چه صورت می باشد؟
شرکت اعتمادگستر چه فعالیتی انجام می دهد؟

شرکت اعتماد­گستر با هدف توزیع  قطعات با کیفیت خودرو در میان فروشگاه­ های لوازم یدکی سراسر کشور شروع بکار نموده و در حال حاضر در استان ­های مختلف ایران فعال می باشد.

شرکت اعتمادگستر چه محصولاتی را توزیع می کند؟

از آن­ جایی که شرکت اعتمادگستر با رویکرد کیفیت ­­محوری و جلب اعتماد مشتریان شروع به فعالیت نموده­، تکمیل سبد محصولات با بررسی و دقت نظر صورت می پذیرد که این امری زمانبر می باشد. در حال حاضر قطعات جلوبندی و لنت ترمز به دلیل پر مصرف بودنشان در اولویت کاری قرار گرفته ­اند و به مرور زمان سایر قطعات پر مصرف نیز پس از بررسی و تایید کیفیت به سبد محصولات اضافه خواهند شد.

قطعات چه خودروهایی توزیع می شود؟

شرکت اعتمادگستر در حال حاضر در زمینه توزیع قطعات خودرو­ های پر­تیراژ داخلی از جمله پراید، پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶، سمند، ال ۹۰، ریو، تیبا و زانتیا فعال می باشد.

تفاوت خرید از اعتمادگستر با بازار سنتی چیست؟
  1. فروشندگان لوازم ­یدکی سراسر کشور با خرید از شرکت اعتمادگستر دیگر از چالش ­های خرید از بازار سنتی رها می ­شوند. کارشناسان فروش حضوری شرکت اعتمادگستر جهت تسهیل ثبت سفارش­ ها به فروشگاه­ های لوازم یدکی سراسر کشور مراجعه می ­نمایند.
  2. علاوه بر ضمانت محصولات توسط شرکت ­های تولید­کننده قطعات، شرکت اعتمادگستر نیز با ضمانت جداگانه ­ای به پشتیبانی از محصولات سبد انتخابی خود می پردازد.
  3. در صورت بروز نقص در قطعات، شرکت اعتمادگستر مسئولیت را پذیرفته و در موارد نیاز به مرجوعی، این امر به آسانی و در حداقل زمان ممکن انجام می­ پذیرد.
  4. شرکت اعتماد­گستر دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمام ایام هفته می باشد تا مشتریان عزیز بتوانند در هر ساعت از شبانه ­روز با کارشناسان واحد پشتیبانی ما تماس حاصل نمایند.
  5. بروز هرگونه تغییر در کیفیت قطعات توزیعی به صورت مستمر توسط تیم فنی شرکت اعتماد­گستر کنترل می ­شود تا مشتریان همواره اطمینان لازم را از خرید قطعات با بهترین کیفیت داشته باشند.
  6. سفارش جداگانه هر محصول از کانال­ های مختلف و سر­ و­ کار داشتن با افراد و حساب ­های متفاوت همواره جز دغدغه ­های فروشندگان لوازم ­یدکی می ­باشد. شرکت اعتماد­گستر در آینده نزدیک طیف متنوعی از قطعات مورد نیاز را درب فروشگاه به فروشندگان محترم تحویل خواهد داد تا این دغدغه برای همیشه برطرف گردد.
  7. تیم فنی شرکت اعتماد­گستر در فرآیند انتخاب قطعات توزیعی، علاوه بر استفاده از روش ­های کنترل کیفی دقیق جهت بررسی کیفیت و تایید استاندارد های لازم، با کنترل مواردی مانند قیمت، خدمات پس از فروش و مسئولیت پذیری تولیدکنندگان، به انتخاب بهترین قطعات جهت تکمیل سبد توزیعی خود می ­پردازد. این امر سبب می ­شود تا از مشغله فروشندگان لوازم یدکی برای کنترل، بررسی و تحلیل بازار کاسته شود.
ارسال قطعات خریداری شده به چه صورت می باشد؟

ارسال بار قطعات از طریق انبار مرکزی شرکت در تهران و به وسیله باربری ­های معتبر کشور صورت می پذیرد. در صورتی که تصفیه فاکتور خرید از سوی مشتری در ساعات قبل از ظهر صورت گیرد، بار فردای آن روز جهت ارسال به باربری تحویل داده می شود و در صورت تصفیه فاکتور خرید در ساعات بعد از ظهر، بار دو روز بعد تحویل باربری می گردد.

شرایط تسویه به چه صورت است؟

در دو خرید ابتدایی یک فروشگاه لوازم­ یدکی از شرکت اعتماد­گستر، تنها امکان خرید نقدی وجود دارد. پس از این تعداد خرید و تکمیل پرونده مشتری، فروشگاه می تواند درخواست خرید اعتباری (چکی) داشته باشد. این درخواست توسط تیم اعتبارسنجی شرکت مورد بررسی قرار می­ گردد تا در صورت تایید، امکان خرید چکی و اعتباری برای فروشگاه وجود داشته باشد.

پرونده مشتری چیست؟

برای مشتریان به مرور زمان پرونده ­هایی تشکیل می­شود که تایید صلاحیت خرید اعتباری مشتری منوط به تکمیل این پرونده در سیستم می ­باشد. پرونده شامل اعتبارسنجی کیفی، مستندات هویتی صاحب فروشگاه، جواز کسب، صورتحساب ۵۰ گردش آخر، اعتبارسنجی بانکی، وثیقه بانکی، سند و اجاره ­نامه فروشگاه و موارد دیگر بر اساس مبلغ درخواستی می باشد.

آیا به استادکاران هم می فروشید؟

با توجه به استراتژی مجموعه اعتماد­­گستر جهت کسب اعتماد مشتریان و رعایت اخلاق حرفه ­ای، طبق منشور اخلاقی شرکت هیچ­ یک از کارشناسان فروش حضوری شرکت حق فروش قطعه به استادکاران محترم را ندارند. در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه، موضوع را از طریق شماره تماس ­های شرکت با ما در میان بگذارید.

آیا قطعات توزیعی همراه با اشانتیون خواهند بود؟

تهیه و اهدای اشانتیون تنها توسط تولیدکنندگان قطعات و بر اساس برنامه­ های بازاریابی آن­ ها صورت می پذیرد. در حال حاضر شرکت اعتماد­گستر به صورت مستقل برنامه ای در این زمینه ندارد. در صورتی که یک تولید­کننده­ اشانتیونی را برای قطعات خود در نظر گرفته باشد، این اشانتیون حتما در قطعات توزیع شده آن تولیدکننده توسط شرکت اعتماد­گستر نیز موجود خواهد بود.

فروش حضوری به چه صورت انجام می شود؟

فروش قطعات توسط کارشناسان فروش حضوری با مراجعه دوره­ ای به فروشگاه­ های لوازم­ یدکی سراسر کشور صورت می ­گیرد و توسط تیم فروش تلفنی مستقر در مجموعه نیز پیگیری خواهد شد. علاوه بر حضور دوره ­ای، در صورت درخواست فروشندگان لوازم ­یدکی، کارشناسان فروش حضوری شرکت در اسرع وقت جهت ثبت خرید در فروشگاه­ های متقاضی حاضر خواهند شد.

نمایش نمونه قطعه به چه صورت می باشد؟

کاتالوگ تصاویر و مشخصات تمامی قطعات و نمونه قطعه آخرین قطعات اضافه شده به سبد محصولات شرکت در هنگام بازدید دوره ­ای از فروشگاه همراه کارشناس فروش حضوری شرکت می ­باشد. همچنین در صورت درخواست فروشگاه جهت مشاهده نمونه قطعات قبلی، کارشناس فروش حضوری در اولین بازدید دوره­ ای، نمونه آن قطعه را به همراه خواهد داشت.

فهرست